Jump to content
Suzukas_K6

Γενική συζήτηση CryptoCoins

Recommended Posts

Posted (edited)
2 hours ago, HugMan said:

Experience Points (XP) αν μπει πιο ενεργά στο χώρο του gaming θα γίνει χαμός :P

Κι αυτό καλό 

οπως αυτό έτσι και κάτι αλλα αγοράζω τουλάχιστον ένα μυριο και τα αφήνω,Σαν να παίζω Λόττο,δεν ξέρεις καμία φορά ? 

Edited by Suzukas_K6

Οποιος συνεχιζει και αγοραζει μεσα σε αυτο το ναυαγιο και πολυ περισσοτερο coins που δε τα ξερει ουτε η μανα τους, καλο θα ειναι να ειναι προετοιμασμενος για ξαφνικο θανατο.

Ελπιζω να μη βαζει κανεις λεφτα που αργοτερα μπορει να τα κλαιει!

Το xrp πηγαινει με μαθηματικη ακριβεια απο best performing coin 2017 σε worst performing coin 2018.

Αυτοι που αγορασαν 0.005 και εξαφανιστηκαν στα 3 πιστευω οτι γελανε μαζι μας αυτη τη στιγμη με τα ποστ του τυπου 589 eoy ?

1 hour ago, ima said:

Οποιος συνεχιζει και αγοραζει μεσα σε αυτο το ναυαγιο και πολυ περισσοτερο coins που δε τα ξερει ουτε η μανα τους, καλο θα ειναι να ειναι προετοιμασμενος για ξαφνικο θανατο.

Ελπιζω να μη βαζει κανεις λεφτα που αργοτερα μπορει να τα κλαιει!

Το xrp πηγαινει με μαθηματικη ακριβεια απο best performing coin 2017 σε worst performing coin 2018.

Αυτοι που αγορασαν 0.005 και εξαφανιστηκαν στα 3 πιστευω οτι γελανε μαζι μας αυτη τη στιγμη με τα ποστ του τυπου 589 eoy ?

Μα η πτώση ειναι αναμενόμενη απο δω και περα οπως ειχα ξαναπεί ειναι η τελευταια πτωση μεγαλη που εχει το xrp απο την εβδομαδα + ξεκιναει το φως λιγο.

Σε τετοια νομισματα παντος 50 60$ είναι αρκετά για επένδυση..και γενικά όσοι εργάζεστε να επενδύσετε μονο το 1/10 του μισθου.

Θεωρω πως αν η τιμη του xrp γκρεμιστει κατω απο τα 0,4 η 0,3, πολλοι οι οποιοι αγορασαν στα 0,25 περυσι οταν η τιμη ηταν παγιωμενη εκει γυρω για πολυ καιρο, θα πουλησουν πανικοβλητοι σπαζωντας τα τελευταια support.

Ο ceo της wu ουσιαστικα με αυτα που ειπε πιστευω πως βαζει ταφοπλακα στις οποιες ελπιδες να χρησιμοποιηθει το xrapid ευρεως και να δωσει ωθηση στο volume και την τιμη.

Υπο αυτες τις συνθηκες δεν υπαρχει περιπτωση να μπουν νεοι αγοραστες στην αγορα. Χρειαζεται σταθερη αυξηση τιμης για πολυ καιρο προκειμενου να γινει κατι.

Εως τοτε, παιξαμε και χασαμε

Ας κρατήσουμε όσα και ότι έχουμε στα πορτοφολακια μας και ο χρόνος θα δείξει

Συγκεκριμενα έχω 60% κέρδος στο XLM,και -60% να πάει δε θα πτοηθώ,για μένα εξαρχής ήταν φραγκάκια να τα παίξω και ας τα χάσω...αρκεί που προσπάθησα,αυτό μου φτάνει

Δεν τελείωσε τίποτα,έχουμε Wallet,έχουμε Coins,αφήστε τα μες την ντουλάπα σας,δεν ξέρεις που θα φτάσει κάποια μέρα  

Μετα απο πολλους μηνες μια αναρτηση απο εμενα.

Το τελευταιο διαστημα πουλησα ολα τα xrp μου σε τιμες 0.50-0,60$ με χασουρα ανω του 50%.

Ο λογος ειναι οτι εχω παψει πλεον να πιστευω οτι το use case μπορει να ανεβασει την τιμη του τοσο πολυ. Απαιτουνται δεκαδες δις mcap για να πιασει το 1$. Ο μονος τροπος που βλεπω για να ανεβει ξανα το xrp ειναι μονο αν ακολουθησει το bitcoin και την υπολοιπη αγορα.

Κατι αλλο επισης που μετρησε στην αποφαση μου ειναι το ξεκινημα του xrapid με δυο μικροσκοπικες εταιριες που κι αυτες θεωρω οτι μπηκαν κυριως για λογους διαφημισης, εχουν 1000 followers στο τουιτερ οι περισσοτεροι μαλλον xrp fans. Τα σεναρια για 3/5 μεγαλυτερες εταιριες απστολης χρηματων που θα εμπαιναν στο xrapid το 2018 αποδειχθηκαν ανθρακας. Ξερουμε τι ειπε η western union, η moneygram εξαφανιστηκε.

Παρακολουθω τις εξελιξεις και αν δω προοπτικη θα αγορασω ξανα.

Πουλησα με χασουρα για να μπω σε ενα πιο μικρο νομισμα (dgtx) σε μια προσπαθεια να παρω τουλαχιστον τα λεφτα μου πισω. Το αστειο ειναι οτι ενω περιμενα το xrp απο περυσι, το dgtx ανεβηκε 3 φορες απο την τιμη που το πηρα σε ενα μηνα! Μαλλον σταθηκα τυχερος για την ωρα.

Ελπιζω κι ευχομαι να ξαναμπω στο xrp καποια στιγμη αν δω κατι καλο η αν η τιμη πεσει αρκετα. Τα λεμε hodlers!

Digitex futures παιδες keep an eye ειναι αρκετα σταθερο για την ωρα χωρις μεγαλα dumps.

Το παρακολουθω ενα μηνα αγορασα στα 0,03 και εφτασε μεχρι 0,15. Την ωρα που γραφω ειναι 0,11. Το πηρα σε θεση περιπου 200 και driftαρε μεχρι τοπ 70.

Ειναι ανταλλακτηριο για bitcoin futures που θα προσφερει zero fees. Η λειτουργια του θα ξεκινησει το δεκεμβρη και αν πιασει αναμενω η τιμη να εκτοξευθει πολυ περισσοτερο γιατι το συγκεκριμενο token θα χρησιμοποιειται εκει απο τους traders προκειμενου να ειναι εφικτη η zero fees λειτουργια. Πιστευω μπορει να ανεβει, για την ωρα το mcap του ειναι γυρω στα 70millions που σημαινει οτι υπαρχει περιθωριο χωρις να απαιτουνται δισεκατομμυρια για να ανεβασουν την τιμη.

Να σημειωσω οτι ειναι το μοναδικο coin στα top 100 που για την ωρα μπορεις να το αγορασεις μονο σε ενα ανταλλακτηριο-mercatox. Συντομα θα υποστηριζεται και απο αλλου.

Επισης υπαρχει ενα airdrop που δινει απο 1000 free tokens στους top 5000 users. Αναλογα ποσο κοσμο γραφεις απο το ref link σου. Εχω γυρω στα 18 ref και θεση 1200 που σημαινει οτι ειναι εφικτο.

Καλη συνεχεια