Jump to content
XRPHdlr

Ερωτήσεις για XRP

Recommended Posts

9 minutes ago, HugMan said:

Βλεπω πολλα μικρα νομισματα που την καταλληλη στιγμη μπορεις να βγαλεις αρκετο κερδος ωστε να επενδυσεις αλλου.

Μια χαρα! Εχω και εγω διαφορους φιλους που ειναι traders! Εγω απ' την αλλη ειμαι long term holder!

Ειδες πριν λιγες μερες το Paccoin που ειχε φτασει? Ενας θεος ξερει γιατι...εγω ανησυχω να βαζω τα λεφτα μου σε τετοια.

Έχει δίκιο ο Hugman

Αλλά θα σας πω και εγώ την παρατήρηση που έχω κάνει...

καποτε αγόρασα 2000 xrp τα οποία αποφάσισα να τα σπάσω σε 3 αλλά μικρότερα νομίσματα,το ένα από αυτά είναι Dogecoin,αυτό παρατήρησα λοιπόν είναι ότι ανεβοκατεβαίνουν μαζί...

εκει που σκεφτόμουν ότι ένα απ τα δυο θα πέσει σε μια ικανοποιητική τιμή για να  πουλήσω τα περισσότερα σε υψηλή τιμή για να τα κάνω XRP ή το αντίθετο,βλέπω ότι και τα δυο κατεβαίνουν με την ίδια ισοδύναμη τιμή σε ευρώ 

δεν ξέρω τι παίζει... ????

ετσι οπως το βλεπω να πηγαινει..θα πεφτουν μεχρι το G20..ασε..εγω αγορασα χθες..εχω ξενερωσει

19 minutes ago, XRPHdlr said:

ετσι οπως το βλεπω να πηγαινει..θα πεφτουν μεχρι το G20..ασε..εγω αγορασα χθες..εχω ξενερωσει

Όλα θα πάνε καλά φίλε μου,όλοι προσπαθούμε για κάτι καλύτερο στη ζωή μας,η κοπέλα μου υποστηρίζει αυτό που κάνω(νουμε) και σημείωσα σε κάποιο σημείο όταν η τιμή έπεσε απ τα 0,37 στα 0,19 και στεναχωρήθηκα γιατί είχα χώσει αρκετά φράγκα... «Μην περιμένεις απ την μια μέρα στην άλλη να γίνεις πλούσιος,σκέψου ότι η μάνα σου έκανε 9 μήνες για βγεις εσυ,υπομονή μόνο!!!»

Το paccoin μειωσε το supply κατα 1000 φορες, γι' αυτο ειδες αυτη την αυξηση στην τιμη. Κανεις δε κερδισε τιποτα, εγινε μια εσωτερικη διαδικασια που τους εστελνες τα παλια νομισματα και σου εστελναν τα καινουρια στην ιδια αξια. Μεγαλες π@π@ριες καθαρα μπας και τραβηξουν την προσοχη

7 hours ago, ima said:

Το paccoin μειωσε το supply κατα 1000 φορες, γι' αυτο ειδες αυτη την αυξηση στην τιμη. Κανεις δε κερδισε τιποτα, εγινε μια εσωτερικη διαδικασια που τους εστελνες τα παλια νομισματα και σου εστελναν τα καινουρια στην ιδια αξια. Μεγαλες π@π@ριες καθαρα μπας και τραβηξουν την προσοχη

Άσε...απογοήτευση...

ειχα 7.660.000 Paccoin και τωρα 7.660 

κλαμα ??? 

(???)

Ολα good θα πανε απλα πρεπει να εχουμε υπομονή. . Και λεω μήπως αγοράσω λίγο ακόμα . Του πουστι δεν βλέπω να πέσει άλλο. 

45 minutes ago, HugMan said:

Ολα good θα πανε απλα πρεπει να εχουμε υπομονή. . Και λεω μήπως αγοράσω λίγο ακόμα . Του πουστι δεν βλέπω να πέσει άλλο. 

Αν σε πέρνει γιατί όχι...

εγω το προηγούμενο μήνα με έβαλε ένας απ το ebay μέσα όταν δηλαδή μου έστειλε λεφτά μέσο Paypal να του στείλω XRP και μετά από 1 βδομάδα μου τράβηξε πίσω τα φράγκα χωρίς εγώ να έχω απόδειξη ότι του έστειλα πράγμα,δική μου μ@λ@κι@,όσο ζούμε μαθαίνουμε ?

Τελευταία πτώση κοντά στα 0,50€ έγινε στις 6 Φεβρουαρίου,πιστεύω να ναι είναι και η τελευταία και όπως βλέπω έχει άνοδο...το ελπίζω δηλαδή ?

Προσωπικα, δε βλεπω λογο για να πω οτι δε θα παει πιο κατω. Με αυτα που παρακολουθουμε στις συγκεκριμενες αγορες ολα ειναι πιθανα.

Δεν υπαρχει περιθωριο προβλεψης απο τη στιγμη που λιγοι εχουν τη δυνατοτητα να μετακινουν οπως θελουν τις τιμες και δεν υπαρχει ρυθμιστικο πλαισιο που να τους εμποδιζει.

Το μονο που κανω ειναι να εχω στο μυαλο μου το δυνατο προφιλ της ripple και να ελπιζω. Hold!

10 hours ago, ima said:

Το μονο που κανω ειναι να εχω στο μυαλο μου το δυνατο προφιλ της ripple και να ελπιζω. Hold!

Και εγω..και ας χανω χρηματα :(

Μακαρι μετα το G20 να αρχιζει να περνει τα πανω της η αγορα..

κατι ακυρο θελω να πουλησω κατι πραγματα  στο ebay περιπου στα 100γ τι παίζει με μεταφορικα. εχω κιταξει σε αρκετα σιτε :P αλλα μιας και έχετε πουλήσει :P.

Ενικο! Να προσεχεις με το ebay..κρατανε ποσοστο απο οτι πουλησεις. Αν θες να στο τσιμπησουν γρηγορα μπορει να πρέπει να βαλεις οτι θα τα πληρωσεις εσυ τα μεταφορικά. Εγω ετσι εκανα και πουλήθηκε αμεσως. Οτι θες. Εξαρτατε με τι πουλας. Αν υπάρχει ζητηση, αλλαζει το θεμα. Εγω τους παραπονεθηκα για τα fees και τους ειπα οτι δεν το ηξερα και μου τα αφερεσαν. :) θα σου πρότεινα να κανεις το ίδιο..μπορει να δουλεψει

Γιάννης 

4 hours ago, HugMan said:

κατι ακυρο θελω να πουλησω κατι πραγματα  στο ebay περιπου στα 100γ τι παίζει με μεταφορικα. εχω κιταξει σε αρκετα σιτε :P αλλα μιας και έχετε πουλήσει :P.

Ο eBay κρατάει το 10% τις πωλήσεις σου,ότι δηποτε είναι αυτό,είτε χωρίς μεταφορικά είτε όχι.

εχεις δυο επιλογές,ή βάζεις σταθερή αξία του προϊόντος που θα πουλήσεις ή σε δημοπρασία,στην σταθερή αξία το κακό είναι ότι παρόμοια τιμή την έχουν και οι υπόλοιποι 1000000 χρήστες παράδειγμα που υπάρχουν είδη και θα αργήσει να το πουλήσεις και χρειάζεται τύχη,στην δημοπρασία έχεις 100% ότι θα το πουλήσεις στην ημερομηνία που εσυ όρισες αλλά το κακό είναι ότι παίζει να το πουλήσεις λίγο πιο φθηνά απ ότι αξίζει ΑΛΛΑ μπορείς να ρυθμίσεις την δημοπρασία την κατώτατη τιμή που θέλεις εσυ να πουληθεί,

Όταν με το καλό τα πουλήσεις ή διαλέγεις να σου στείλουν τα λεφτά στην τράπεζα σε 3 εργάσιμες περίπου μέρες  και να σου κρατήσει την προμήθεια το eBay ή πληρωμή μέσο Paypal που αυτό σημαίνει άμεση πληρωμή αλλά σου κρατάει προμήθεια και το Paypal και το eBay...

Ότι άλλο θες να ρωτήσεις ρώτησε και θα σου απαντήσω...