Jump to content
XRPHdlr

Ερωτήσεις για XRP

Recommended Posts

Τα συμπερασματα μου:

- δεν υπαρχουν νεοι αγοραστες στα κρυπτο. Αυτο που εγινε το δεκεμβρη ηταν αποτελεσμα fomo. Αγορασαν πολλοι, πολλοι πηραν δανεια και μπηκαν απο μεσα. Πολλοι βγηκαν με χασουρα, αλλοι ακομη ελπιζουν.

- οι κινησεις που παρακολουθουμε τωρα ειναι αποτελεσμα bot trading απο whales και επαγγελματιες traders. Βγαζουν ευκολο χρημα απο αυτες τις αυξομειωσεις οδηγωντας την αγορα.

- το γιατι κινουνται ολα μαζι δε μπορω προσωπικα να το απαντησω. Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι το προκαλουν τα ιδια ατομα-ομαδες trading/whales που εχουν τεραστια ποσοστα στα περισσοτερα νομισματα και τα ελεγχουν αυτοματα με bots.

- γνωμη μου: αν καταρρευσει το bitcoin καληνυχτα σας. Κανεις δε προκειται να παρει καμια θεση. Ολοι θα θυμουνται τη φουσκα των κρυπτο που καποιοι εγιναν δισεκατομμυριουχοι και πολλοι χασαν λιγα εως πολλα.

Παιδιά κρατηθείτε,μην απογοητεύεστε,γενικό είναι το κακό,έχω 7 διαφορετικά Coins και στο καθένα κάθε μέρα φεύγουν 50€α και όμως δε τα πουλάω,και ας πάνε 0.01€,υπάρχουν,θα ξανά ανέβουν

καποιο άλλο πιστεύω θα πάρει την θέση του Bitcoin πιστεύω,βλακεια αλλά έτσι θέλω να πιστεύω δηλαδή,ολα απίθανα 

1 hour ago, ima said:

Τα συμπερασματα μου:

- δεν υπαρχουν νεοι αγοραστες στα κρυπτο. Αυτο που εγινε το δεκεμβρη ηταν αποτελεσμα fomo. Αγορασαν πολλοι, πολλοι πηραν δανεια και μπηκαν απο μεσα. Πολλοι βγηκαν με χασουρα, αλλοι ακομη ελπιζουν.

- οι κινησεις που παρακολουθουμε τωρα ειναι αποτελεσμα bot trading απο whales και επαγγελματιες traders. Βγαζουν ευκολο χρημα απο αυτες τις αυξομειωσεις οδηγωντας την αγορα.

- το γιατι κινουνται ολα μαζι δε μπορω προσωπικα να το απαντησω. Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι το προκαλουν τα ιδια ατομα-ομαδες trading/whales που εχουν τεραστια ποσοστα στα περισσοτερα νομισματα και τα ελεγχουν αυτοματα με bots.

- γνωμη μου: αν καταρρευσει το bitcoin καληνυχτα σας. Κανεις δε προκειται να παρει καμια θεση. Ολοι θα θυμουνται τη φουσκα των κρυπτο που καποιοι εγιναν δισεκατομμυριουχοι και πολλοι χασαν λιγα εως πολλα.

Θα συμφωνήσω 

ΑΛΛΑ... ??

Έχουν εμπλοκή εταιρίες τράπεζες,γίνονται συμφωνίες για πιο γρήγορες συναλλαγές με λιγότερο κόστος στη μεταφορά Coins-χρημάτων

Έχουν μπει πολλοί στο κόλπο υπάρχουν πάνω από 1000 διαφορετικά Coins,δεν υπάρχει μόνο το XRP,απλά έπεσε παρα πολύ διαφήμιση,θυμήθητε για πόσους μήνες είχε κολλήσει στα 0.10/0.30 

τι περιμένουμε να κάνει μέσα σε 3 μήνες;;; Πριν το κοιτούσαμε σε λεπτά και λέγαμε Κλάιν μάιν τώρα το είδαμε να ανεβοκατεβαίνει ευρώ,είναι παρα πολλά λεφτά έστω και ευρώ 

αν εμείς ξεκινήσαμε πριν κανα χρόνο και δυο άλλοι ασχολούνται απ το 2010 που είχαν αγοράσει εκατομμύρια Coins απ αυτό που εμείς κυνηγάμε να γίνουμε πλούσιοι με 500 και 5.000 και 10.000 Coins 

Ολα λογικά τα βλέπω απλά μερικοί άργησαν να ξυπνήσουν,δεν φταίνε τα Coins 

1 hour ago, XRPHdlr said:

εχει πεσει σιγη ασυρματου..ολο ακουω οτι μια απο αυτες τις μερες θα αλλαξει η κατασταση..

Εντελως σιγή 

Άσε...τρέλα φίλε μου...

και εγώ το ελπίζω 

7 hours ago, XRPHdlr said:

εχει πεσει σιγη ασυρματου..ολο ακουω οτι μια απο αυτες τις μερες θα αλλαξει η κατασταση..

Αυτο το ακουω καθε μερα απο τον ιανουαριο. Μια το chinese new year, μια bloody january, μετα τελικα το μαρτιο θα αλλαξουν τα πραγματα, τωρα ακουω για μαιο.

Τελικα το μονο που εχουμε ειναι καθε εβδομαδα νεα χαμηλα.

Υπομονη, οτι ειναι να γινει θα γινει!

Στις πτωσεις..μια χαρα ακολουθουμε..γιατι δεν γινεται ποτε το ιδιο στις ανοδους.. :(

5ac20867364db_ScreenShot2018-04-02at13_38_28.thumb.png.bbf0628d58759b4a289091208d0a3d95.png

1 hour ago, Suzukas_K6 said:

Σήμερα παλικάρια διακρίνω γενικά μια έντονη άνοδο,ελπίζω να πάμε καλά 

Αντε λιγο να χαρουμε..οχι τιποτα αλλο..να μην ειναι βαρετα :)

Δυστυχώς θα πέσει λίγο ακόμα από οτι φαίνεται τώρα το θέμα ειναι μολις ανέβει τι θα ακολουθήσει και ποσο.

αντε να δουμε..δεν παει αλλο αυτη η κατασταση..παλι καλα που αρχιζω δουλεια σε λιγο καιρο και δεν θα τα σκεφτομαι τοσο..

Ομολογώ πως έχω κάνει μεγάλη πρόοδο στο ότι είχα 16 ώρες 23 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα να κοιτάξω τις τιμές απ τα Coins μου ?

αν και βλέπω κάτι πάλι πάει να γίνει...για να δούμε για να δούμε...