Jump to content
XRPHdlr

Ερωτήσεις για XRP

Recommended Posts

Καλώς ήρθατε στο XRPChat!     :crigon_04:

Όποιος/α έχει ερωτήσεις σχετικά με επένδυση ή χρήση XRP,  μπορει να τις γράψει εδώ και θα προσπαθήσω να σας βοηθήσω.

Καλή συνέχεια!

Γιάννης

Γεια σου Γιαννη!

Εχοντας παρακολουθησει λιγο τις κινησεις των νομισματων, πιστευω πως στη συγκεκριμενη αγορα η μονη ερωτηση που μπορει να γινει ειναι ποιος και με τι μελλοντικο σκοπο επηρεαζει και αυξομειωνει τις τιμες μιας και δε μιλαμε για αυξομειωσεις που οφειλονται στις εκαστοτε συνεργασιες/επιτυχιες/χρησεις του καθε νομισματος.

Παρατηρουμε διαφορετικα νομισματα σε καθημερινη βαση να πηγαινουν 20-80% πανω η το αντιθετο χωρις να υπαρχει συγκεκριμενος λογος και να ειναι αποριας αξιο που βρεθηκαν τα λεφτα απο τη μια στιγμη στην αλλη.

Το φαινομενο το εχουμε δει και στο xrp πολλες φορες.

Κατι που μου προκαλει εντυπωση το τελευταιο διαστημα ειναι το εξης στα top crypto. Τα btc, ltc, neo, bcc και αλλα εχουν παρουσιασει ανα μερες καποια δυναμικα runs ενω το xrp και το eth παραμενουν εντελως σταθερα κατι που χωρις να ειμαι σε θεση να το εξηγησω μονο τυχαιο δε μου φαινεται!

Ας ελπισουμε στο καλυτερο!

Γεια σου @ima

18 minutes ago, ima said:

ποιος και με τι μελλοντικο σκοπο επηρεαζει και αυξομειωνει τις τιμες

Οι φαλαινες (whales) το προκαλουν αυτο σε καθημερινη βαση με το day trading που κανουν.

Χωρις να ειμαι «ειδικος» και με οτι διαβαζω απο αλλους πιο εμπειρους απο εμενα εδω στο XRPChat, το πιο σημαντικο εμποδιο στην ανοδο της τιμης ειναι η ρευστοτητα.

Οσο πιο γρηγορα δουμε XRP/fiat λυσεις (γιαυτο ολοι περιμενουμε την Coinbase να το προσθεσει) τοσο πιο ευκολα θα ειναι για την τιμη να φτασει τα 5$ ή ισως και τα 10$.

HODL παιδες!

Posted (edited)

Το volume στη binance εχει επταπλασιαστει απο χθες. Συνολικο volume 1.8b.

Πιστευετε οτι αυτο συμβαινει αποκλειστικα μονο για τις φημες περι coinbase; (ξανα;)

Δε βλεπω κανεναν αλλο λογο αλλα μου φαινεται και εντελως χαζο να αγοραζει ο κοσμος επειδη ο brad και ο coo της coinbase θα βγουν στο ιδιο πανελ στο cnbc.

Προβλεπω μεγαλο dump αυριο, αν η ανοδος οφειλεται αποκλειστικα σε αυτες τις φημες! Ισως πρεπει να ειμαστε ετοιμοι για sell και buy σε πιο χαμηλα επιπεδα; δε ξερω τι να σκεφτω πλεον με αυτα τα crypto :P

Edited by ima

28 minutes ago, ima said:

Το volume στη binance εχει επταπλασιαστει απο χθες. Συνολικο volume 1.8b.

Πιστευετε οτι αυτο συμβαινει αποκλειστικα μονο για τις φημες περι coinbase; (ξανα;)

Δε βλεπω κανεναν αλλο λογο αλλα μου φαινεται και εντελως χαζο να αγοραζει ο κοσμος επειδη ο brad και ο coo της coinbase θα βγουν στο ιδιο πανελ στο cnbc.

Προβλεπω μεγαλο dump αυριο, αν η ανοδος οφειλεται αποκλειστικα σε αυτες τις φημες! Ισως πρεπει να ειμαστε ετοιμοι για sell και buy σε πιο χαμηλα επιπεδα; δε ξερω τι να σκεφτω πλεον με αυτα τα crypto :P

Μαλλον ναι, για CB. Ειναι η πρωτη φορα που θα εμφανιστουν στο ιδιο πανελ CB και Brad!

Δεν ειναι συνηθισμενο να αναγγέλλουν τετοια νεα απο τηλεοραση. Αλλα ποιος ξερει...μακαρι!

Ελπιζω να ειστε ολοι προετοιμασμενοι!!!

:dance4:

Και να μην γινει...εγω εχω συνηθισει πλεον να μην ενθουσιαζομαι..το περιμενουμε τωρα 3 μηνες..

hodl και ξερο ψωμι! 

Φαινεται πως για την ωρα, το μοναδικο πραγμα που δινει ωθηση στην τιμη του xrp ειναι οι φημες για την coinbase. Απλα lol.

Αμετρητα σπουδαια νεα δεν εχουν επηρεασει ουτε κατα 1 cent την τιμη, ισως μονο προς τα κατω.

Αυτο που μενει να δουμε ειναι αν και οταν το xradip χαιρει ευρειας αποδοχης (wu κτλ), εαν αυτο θα ειναι σε θεση να κανει κατι. 

Παρακολουθουσα για λιγο το vechain, τελευταια εχει σπουδαιες συνεργασιες (bmw και αλλες) νεα τα οποια επισης δεν ηταν σε θεση να δρασουν θετικα στην τιμη.

Η αισθηση μου ειναι πως νεοι αγοραστες λογω καλων νεων (η υπαρχοντες που αγοραζουν περισσοτερα) ειναι σταγονα στον ωκεανο τουλαχιστον σε αυτη τη φαση των crypto. Ολο το παιχνιδι γινεται κερδοσκοπικα απο αυτους που κρατανε μεγαλα positions στο καθε νομισμα

Καλησπέρα παιδιά βλέπω το μπαμ να γίνετε προς το τέλος του 18 αν κρίνω με τα παλιά γεγονότα και γενικά πως κινούνται οι δείκτες και του BTC και του XRP

Μακαρι! Θελω να ελπιζω οτι μετα το G20, θα αρχισουμε να βλεπουμε να χρησιμοποιείτε απο SBI.

Εγω λεω να αγοράσω κανα stellar αλλα από τη ειδα το λιγότερο που μπορώ να αγορασω είναι 300 :/

Βλεπω πολλα μικρα νομισματα που την καταλληλη στιγμη μπορεις να βγαλεις αρκετο κερδος ωστε να επενδυσεις αλλου.