Jump to content
HugMan

Τι ειναι το Ripple και γιατι να επενδύσω σε αυτο

Recommended Posts

On 1/14/2018 at 2:23 PM, ima said:

Γεια σου φιλε. Εχεις αγορασει xrp; και που τα εχεις τωρα;

Νομιζω στη binance μπορεις να μεταφερεις crypto χωρις ταυτοποιηση και να ταυτοποιηθεις στην πορεια.

Αγόρασε ένας φίλος που είναι Γερμανία από iqoption για λογαριασμό μου. Δυσκολεύεται το XRP τελευταία όπως και άλλα coins. Όλα επηρεάζονται από το BTC. Πως τα βλέπετε τα πράματα?

On ‎1‎/‎14‎/‎2018 at 10:59 AM, Tsiou said:

Καλημέρα κι από μένα, νέος στα cryptos και στο xrp συγκεκριμένα. Αγόρασα μέσω φίλου στη Γερμανία από iqoption γιατί έχω κάνει λογ/μο και με bitstamp & kraken και κανένα δε μου έχει κάνει ακόμα ταυτοποίηση ενώ έχουν περάσει πάνω από 3 εβδομάδες. Πώς βλέπετε τα πράματα? 

Καλησπέρα φίλε! Είμαι στα 2. Το kraken κανει περίπου μια εβδομάδα..... περίεργο πολύ ότι παιρνει τόσο. Για το Bitstamp εκανα πριν 2 εβδομάδες και με ενεκριναν σε 5 ημερες

Ψυχραιμια παιδες. Δυστυχως τα crypto ειναι απροβλεπτα. Καθε χρονο τετοια εποχη παρατηρω οτι δημιουργειται το ιδιο φαινομενο και γενικα οι τεραστιες πτωσεις 80-90% εχουν συμβει σε ολα τα μεγαλα coins κατα καιρους.

Δε γνωριζω αν υπαρχει λογος να μην επαναληφθει η ιστορια και να μην περιμενουμε εκ νεου συντομα ανοδο.

Εχω ηδη στειλει λεφτα στο κρακεν για να παρω κατι ακομα σε χαμηλη ελπιζω τιμη.

Προσοχη! Βαλτε οτι μπορειτε να χασετε και να το θεωρειτε ηδη χαμενο για να μην σας παιρνει απο κατω και να μην πανικοβαλλεστε!!!

Καλησπέρα στην ομάδα 

θα θελα να ρωτήσω αν μέσω bitstamp η Kraken μπορείς να κανεις συνάλλαγμα απευθείας από € σε XRP γιατί μέχρι στιγμής κάνω μετατροπή από € σε Bitcoin και μετά XRP 

4 hours ago, Suzukas_K6 said:

Καλησπέρα στην ομάδα 

θα θελα να ρωτήσω αν μέσω bitstamp η Kraken μπορείς να κανεις συνάλλαγμα απευθείας από € σε XRP γιατί μέχρι στιγμής κάνω μετατροπή από € σε Bitcoin και μετά XRP 

Καλως ηρθες!

Στο Kraken μπαινω και εγω. Αν μπορεις να στειλεις κατευθειαν στο Kraken με SEPA ευρω, καντο ετσι. Αλλιως κλασικα..coinbase->litecoin->kraken->euro->XRP!!! :)

5 hours ago, Suzukas_K6 said:

Καλησπέρα στην ομάδα 

Καλησπερα, ναι μπορεις στο κρακεν εχει pair euro/xrp. Απλα για να στειλεις μεσω sepa το οριο απο ελληνικη τραπεζα ειναι 1000€ το μηνα. Το bitcoin σαν ενδιαμεσο ειναι η χειροτερη επιλογη επειδη καθυστερει η μεταφορα

Edited by ima

Σας ευχαριστώ 

μεχρι στιγμής έστελνα Coinbase,euro/Bitcoin-GateHub,Bitcoin/XRP 

Το πολύ 10’ είχα την μετατροπή 

εχω φύγει εξωτερικό εδώ και 5 χρόνια και είναι κάπως ελεύθερα τα πραματα στο να στέλνεις (όριο 100.000 την εβδομάδα)

8 hours ago, Suzukas_K6 said:

Σας ευχαριστώ 

μεχρι στιγμής έστελνα Coinbase,euro/Bitcoin-GateHub,Bitcoin/XRP 

Το πολύ 10’ είχα την μετατροπή 

εχω φύγει εξωτερικό εδώ και 5 χρόνια και είναι κάπως ελεύθερα τα πραματα στο να στέλνεις (όριο 100.000 την εβδομάδα)

ολοι περιμενουμε την ημερα που δεν θα χρειαζομαστε πλεον την βρωμοCoinbase..

Κάτι ακούστηκε ότι το Coinbase θα προσθέσει το XRP στο site,ίσως είναι φήμες αλλά αν γίνει απευθείας στο Ledger μου θα φεύγουν 

??

Παιδες αυτο με την coinbase εχει καταντησει αστειο.

Το θεμα ειναι οτι δε βλεπω να γλιτωνουμε απο τη μοιρα του bitcoin. Δηλαδη το eth και αλλοι που ειναι στην coinbase και εχουν πολλα ζευγαρια με fiat γιατι δεν ακολουθουν ανεξαρτητη πορεια;

Προσωπικα, παρολο που δε σκοπευω να πουλησω για τα επονενα χρονια, εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι μπορει τα λεφτα ανα crypto να εχουν ηδη φτασει στα ορια τους και απο εδω και περα να βλεπουμε μονο νεα νομισματα που ξεκινωντας απο το 0 να εχουν προοπτικες. 

Θεωρω βεβαιο οτι το xrp θα παει παλι στα 3-5$ αλλα για παραπερα πιστευω πως πρεπει να γινουν απιστευτα πραγματα τσ οποια θα χαρω πολυ να δω να συμβαινουν!

Καλησπέρα και παλι

Εχω διάβαση το τελευταίο διάστημα παρα πολλά και διαφορα από «νέους» Cryptoφίλους για την τιμή όχι μόνο του XRP αλλά και για τα υπόλοιπα Crypto για την υψηλή και χαμηλή τους τιμή.

Φιλοι μου,αυτό το σύστημα πληρωμών  υπάρχει είδη σχεδόν 10 χρόνια! Ας μην λέμε ότι θελουμε του τύπου «δεν ανεβαίνει,δεν κατεβαίνει»! 

Εχω δει λογαριασμό φίλου με 1.000.000 XRP που αυτό σημαίνει ότι κάποιος αν δεν είχε την οικονομική δυνατότητα να χώσει φράγκα σε κάποιο απ τα πολλά σε υψηλή τιμή Crypto επέλεξε αυτό που πριν 5 χρονάκια η τιμή του είχε 0.0005€ παράδειγμα.

θελει χρόνο το θέμα 

Εκει που θέλω να καταλήξω και να μην σας κουράζω είναι υπομονή και μόνο!!! Αγοράστε ότι σας πέρνει ότι δηποτε εσείς νομίζετε ότι αξίζει και φυλαξτε το κάπου σαν να μην υπάρχει. Όπως εσείς θέλω και εγώ κάποια μέρα να καθόμαστε και να απολαμβάνουν την ζωή.

Φιλικά πάντα σ αυτούς που ρισκάρουν και θέλουν κάτι καλύτερο στη ζωή τους.

6 hours ago, XRPHdlr said:

:blink:

? και εγώ έχω 1.000.000 σε άλλο Coin όταν η τιμή του 0.00009724 πριν κάτι χρονάκια και αυτή την στιγμή έφτασε στο 0.0028,αν το καλοσκέφτεις μαζευτηκαν αρκετά λεφτά όχι ότι έχει αξία αλλά σκέψου να πάει στο 1€λακι ποσα σπίτια θα βάλω φωτιά ????

Suzuka, μη μας ξαχασεις αν παρεις το εκατομμυριο απο αλλο νομισμα.

Λεω να οργανωσουμε μια συναντηση για νυχτερινη εξοδο οταν το xrp πιασει καποιο ποσο. Θα πρεπει να ειναι καποια καλη τιμη π.χ. 50$ για να μπορουμε αντι για χαρτοπετσετες να πεταμε κατοσταευρα

Edited by ima